| extremer11 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Am un stick pe care am bagat mai multe chestii importante. Chestia este ca pe acest stick mi-a intrat un virus shortcut. Nu prea i-a dat importanta pentru ca de bine, de rau imi deschidea ce aveam pe stick. Insa astazi cand am bagat din nou stick-ul in calculator nu imi mai aparea nimic, desi imi arata ca e plin. Am incercat un antivirus special care sterge astfel de virus, insa degeaba. Insa am observat o chestie: ca antivirusul avea ce sa scaneze, adica imi arata ca scaneaza toate documentele de pe stick, insa mie nu imi apar. Am mai incercat si la alt calculator si acelasi rezultat. Ce este de facut? Se poate face ceva ca macar sa recuperez ce e pe stick? Nu ma intereseaza daca nu-l mai pot folosi. Dar macar sa salvez ce am pe el.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Haide sa o luam pe rand.
1 trebuie sa incercam sa stergi virusul, sau mai bine zis sa repari ceea ce a modificat. in pc iti apar la fel documentele si folderele?
in cazul in care in pc nu ai probleme e bine
2 ai teamviewer instalat?
3 daca il ai da-mi team si inainte conecteaza stick in pc ca sa il recunoasca, chiar daca nu poti vedea ceea ce ai in el. nu mai stau mult, deci indiferent ca vrei sa o facem prin intermediul team sau nu te rog sa raspunzi. in cazul in care nici macar nu o sa raspunzi...
bafta.

| extremer11 explică (pentru gelu1970):

Daca poti sa ma ajuti chiar ti-as ramane recunoscator

| gelu1970 a răspuns (pentru extremer11):

Asta incerc sa fac. insa nu esti pe TPU sau nu vrei sa raspunzi.
instaleaza teamviewer. cum vrei sa te ajut daca nu pot vedea?

| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns:

Are virusi. Copie tot in PC si sterge tot de pe stik. Si vei sterge sivirusul. Noroc. Funda?