| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de grava, as putea spune.
Am dus stick-ul meu la un xerox pentru a trage cateva poze color si am primit acel virus care face shortcut la orice fisier.
Problema este ca am incercat metoda aia cu cmd si cu scrisul acelui cod (attrib -h -r -s /s /d g:\*.*)
Imediat dupa ce am scris codul si am apasat atsta "enter", mi-a aratat fisierul problema, iar cand am incercat sa il sterg, nu il putea sterge. DELOC!
Am incercat metoda si pe alt pc, si tot acelasi rezultat. Antivirusul spune ca este virusat si ca sterge virusul, dar nimic.
Ce pot face?
Am nevoie de el urgent!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Descarca USB-AV Antivirus scaneaza cu el PC-ul si urmeaza indrumarile survenite in urma scanarii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ia consulta un pic pagina asta http://www.infopozitiv.ro/......shortcuts/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tot nu merge straight face

| ReZiSTorr a răspuns:

Eu am avut un stick de 32 GB si singura solutie e sa-l formatezi

| anonim_4396 explică (pentru ReZiSTorr):

Nici formatat nu merge...

| Butterfly03 a răspuns:

Mie imi facea asa in ziua respectiva, iar a 2-a zi, am deschis laptopul, am intrat in folderul respectiv si l-am putut sterge.

| anonim_4396 explică (pentru Butterfly03):

Eu, indiferent ca sunt pe pc sau laptop, tot asa face... straight face

| Butterfly03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff...Atunci chiar nu stiu de ce. Multa bafta in continuare!

| BRoli a răspuns:

Dai un reboot la stick adica o formatare dar nu vei mai avea nimic in el...