| Dripple a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de placa mea video.
Am o placa video ATI RADEON EXPRESS 1100 si la DXDIAG imi zice "Aprox. Total Memory : 895 MB... asta inseamna ca placa mea este de 1GB sau cat are?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In DXDIAG iti da o informative falsa. Placa ta video are atata memorie cat scrie pe ea. Ce-ti da in DXDIAG este memoria totala pe care placa video o poate folosi inclusive memoria "share" din BIOS.
Ca sa vezi informatia exacta te duci
in control panel- display-adjust resolution-advanced settings
la "adapter" scrie asa:
Total available memory...
Dedicated video memory. (placa ta video)
System memory
Shared memory...
Shared+Dedicated=Total.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inseamna ca atat ai 895 de mb

| IlieFloryn1992 a răspuns:

Depinde ce win ai daca ai windous xp dau click dreapta pe desktop proprietati>ultima din dreapta de sus nu mai stiu exact cum se num. eu am alt win. Apoi dupa ce dai acolo unde-i rezolutia daca ai win xp dai laadvance siti apare totul legat de placa video
bafta

| Dripple explică (pentru IlieFloryn1992):

Am windows 7 Home Premium. pe asta cum fac?