| NickKamarera a întrebat:

am si eu o intrebare mai complicata si necesita un raspuns corect si bun de la un specialist sau cineva care se pricepe foarte bine in Laptop-uri intrebarea este :

"Am un laptop Acer aspire 7520G porneste da nu se vede nimic, care este problema? s-a ars display-ul? este defecta placa video? sau ceva de pe placa de baza?

5 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

1. Incearca sa-l cureti de praf in interior cu grija.
2. Posibil ca display-ul sa se fi dus.
3. Placa video ma indoiesc, fiindca daca nu are o placa video dedicata, ci una incorporata in acel procesor.
4. Ram-ul mai poate cauza faze de genul.
Daca nu prea te pricepi sa schimbi componente sau te temi sa-l desfaci, mai bine mergi cu el la un service autorizat si serios.

| NickKamarera explică (pentru Eclipse):

Deci s-ar putea sa fie display-ul dus nu? alta problenma nu ar avea?

| Eclipse a răspuns (pentru NickKamarera):

Cel mai probabil, insa nu bag mana in foc, insa as vrea sa te intreb ceva, de cat timp ai laptop-ul si daca a fost cumparat de nou?

| NickKamarera explică (pentru Eclipse):

Nu este cumparat de nou, second-hand

| Eclipse a răspuns (pentru NickKamarera):

Hmmm, cam nasol asa, din ce spui tu pare a fi display-ul, mergi totusi la un service specializat.