| Robert91 a întrebat:

Salut.am si eu un laptop acer 7520G primit din it., problema e ca apare o dunga pe mijlocu ecranului iar imaginea se imparte in 2...se vad acelasi lucru pe ambele... ce credeti ca ar putea fi placa de baza sau placa video schimbata? funda.

4 răspunsuri:
| DD12 a răspuns:

Au zic ca placa video, sau ar putea fi devina ecranul, incearca sa schimbi rezolutia. daca nu merge cu rezolutia atunci primele variante sunt cauza...

| Robert91 explică (pentru DD12):

Nu merge.asa zic si eu.dar mie sa nu fie placa de baza si sa dau degeaba 300 lei pe placa video...

| DD12 a răspuns (pentru Robert91):

Poi intrebi pe cineva care stie despre ce este vorba.

| VladdDdDd a răspuns:

Du-te la un service, dai un ban dar macar stii ca ti-l face big grin