| Narcis494 a întrebat:

Am si eu o problema cam prin clasa a 5-a am vazut un baiat cum se tragea de dgete si de atunci am inceput si eu sa ma trag iar acum sunt in a 9-a mami imi spune mereu sa ma las ca imi voi rupe mainile dar eu nu pot sa ma las, daca incerc sa ma las mereu imi vine sa ma trag binisor de ele chiar daca nu le trosnesc si pana la urma le trosnesc odata si incep iar sa ma apucsad. Ajutati-ma va rog frumos cu vreun sfat cum sa ma pot lasa de trasul degetelor.
Dau funda celui mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.cand eram de varsta ta si eu procedam la fel cu trosnitul degetelor insa odata cu inaintearea in varsta a disparut si acest obicei de pe urma caruia nu am ramas cu niciun fel de probleme. vorbe cum ca o sa-ti tremure mainiile sau dureri de incheieturi sunt doar legende sa nu crezi nimic din tot ce auzi.si ai rabdare peste ani si ani imi vei da dreptate.te vei dezobisnui fara sa-ti dai seama.mi-am amintit de acest obicei doar pentru ca am citit intrebarea ta.

1 răspuns:
| Maravilla a răspuns:

Asa vorbesti despre troznitul degetor ca si cum ar fi un dependenta/viciu ca drogurile, tigariile sau alcoolul laughing eu imi pocnesc degetele, incheieturile, umerii, coloana si picioarele in fiecare zi. stai linistit ca nu mori din asta...