| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am uitat cheia de la apartament in butuc, iar eu am intrat in casa.
Peste 10 minute am realizat ca nu mai este acolo, probabil a luat-o cineva.
Ce este de făcut? Schimb butucul? Sau mai sunt și alte variante?
Ofer funda sunt disperat

Răspuns Câştigător
| IceRope a răspuns:

Pentru siguranță 100% schimbă imediat butucul. Cel care a luat-o nu are intenții prea creștinești, arză-l-ar focul lui Belzebut. Lasă pe cineva acasă până faci rost de alt butuc.

| Salontanul a răspuns (pentru IceRope):

Corect!

| Anonim7391 a răspuns (pentru IceRope):

Uptade:am găsit cheia?‍♂️

| IceRope a răspuns (pentru Anonim7391):

Wtf? Good!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel ce a luat-o poate avea accces în lipsa ta în locuință. Schimbă butucul rapid.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Schimba butucul maine.
Dormi cu cheia bagata pe interior, eventual si cu siguranta pusa, sau ce mai are usa respectiva.
Alta varianta nu ai.

| Dismally a răspuns:

Poate a vazut-o un vecin bagaret, s-o fi gandit ca ai uitat-o si a vrut sa te ajute, sa ti-o dea inapoi. Daca nu apare nimeni poti sa o schimbi, bine, nu te ajuta nici asta foarte mult daca cineva vrea sa fure, un butuc nu rezista nici 20 de secunde, cu sau fara cheie.

| IceRope a răspuns (pentru Dismally):

Iar întrebarea de zece puncte este: de ce nu a sunat la ușă vecinul băgăreț, pentru a da cheia proprietarului? big grin

| Lioana a răspuns:

Daca esti sigur ca a ramas cheia in yala, schimba-o de urgenta. Cine a luat-o de acolo daca nu a sunat la usa sa ti-o dea, clar are intentii rele.
Nu exista alte variante. Cineva are cheia de la apartamentul tau.

| SingleForOne a răspuns:

Bineînțeles, cel mai bun răspuns ar fi să schimbi butucul. Totusi, ai putea pune o camera de luat vederi la intrare sau pe hol înainte de intrare, dacă nu este.