| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am vârsta de 17 ani și jumătate iar de la 1 Iulie m-am hotărât sa muncesc.
Cineva mi-a recomandat la un supermarket cum ar fi profi sau mega image.Credeți ca este bine pentru mine? Cam in medie ce salariu este? Si ce o sa ma pună sa fac având in vedere ca nu stiu nimic(am mai lucrat mai demult pe șantier dar vara asta n-am mai găsit lucrări)

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Avand în vedere ca este vara, iti recomand sa te angajezi într-un restaurant popular din orașul tău, sau o cafenea. Astfel poți face bacșiș. De asemenea poți încerca în magazine de haine, adidași, sau altfel de magazine din mall.
In supermarket-uri e mai mult de munca și media de Varsta e mai înaltă. într-un restaurant sau magazin de haine poți avea colegi mai tineri cu care sa te și împrietenești.

4 răspunsuri:
| Anonim7391 a răspuns:

Muncesc**

| LordCristobal a răspuns:

Păi o să te pună aranjezi marfa pe raft si să stai la casieire.

| Anonim7391 a răspuns (pentru LordCristobal):

Scuze ca întreb
Dar ce salariu este lunar?

| LordCristobal a răspuns (pentru Anonim7391):

Sincer nu știu să îți spun exact.
Ar putea fi 1500, 2000 sau 2500 pe lună.