| MichaelChristi a întrebat:

As vrea sa stiu daca am hernie, unflatura nu am la zona inghinala, nici dureri dar as vrea sa știu daca nu ai unul din organele genitale acolo unde trebuie. îmi aduc aminte de când a eam 5 ani ca testiculul drept era mai sus așa ca as putea avea niste informati despre ce as putea face happy

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca te poti palpa si singur sa-ti dai seama daca ambele testicule sunt in scrot.

| MichaelChristi explică:

DA pot palpa testiculul dar nu e in scrot e in zona inghinala am citit ca de obicei intervenția se face pana la pubertate sau după puberrate pana la 32 de ani eu încă nu am ieșit din pubertate și vreau să știu dacă ar fi ok să mă duc la medic și săi zic ca am hernie