| ShutUp01 a întrebat:

Azi dimineata am mancat o bucatica de pasca, 2 bomboane de ciocolata(Heidi) si o bomboana Raffaelo.
Intre mese am mancat un mar.De pranz am mancat o felie de pepene galben.Si acum nu m-am putut abtine si am mancat 1 bomboana Heidi, o ciocolata de la Merci(10 g) si doi biscuiti oreo.Am mancat putin, normal sau mult avand in vedere faptul ca nu mai mananc restul zilei? Sincer...
Fiind Pastele am mancat mai multe dulciuri.
Si cat sport ar trebui sa fac pentru a arde caloriile consumate?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fugi 2 kilometrii si jumatate, cel putin.
Zilnic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema e ca ai mancat rahaturi si nu mancarea de care organismul chiar are nevoie

| ShutUp01 explică (pentru suntserios):

Am o slabiciune pentru dulciuri.Stii cate calorii am consumat? Aproximatov.

| R0byZ00r a răspuns:

Ai pus 400 calorii intr-o zi de alergare a 1 Ora antrenamentul arzi 600 calorii

| ShutUp01 explică (pentru R0byZ00r):

Un om ar trebui sa consume pe zi in jur de 1000 kcal...deci 400 nu e chiar asa mult, nu?

| R0byZ00r a răspuns (pentru ShutUp01):

E adevarat dar alea sunt grasimi 100%, adevaratele kcal provin din alimente bogate in proteine.

| AurelionSol a răspuns:

Poti spune ca esti la dieta, ai mancat cateva glucide care se consuma repede, in afara de pepene.
Nu ai mancat pic de proteina, carne oua (stiu ca azi nu se tine post, daca nu ma insel, iar daca esti vegetariana sau alte "prostii" d-alea, asta e), musculatura de pe corpul tau nu e prea fericita.
Uite ce s-a intamplat cu dulciurile pe care le-ai mancat tu: s-au absorbit repede, iar daca nu ai facut miscare ele s-au pus pe burtica ta. Acum, restul zilei, pentru ca nu mai mananci nimic, corpul tau o sa-ti consume din grasimea de pe burtica daca nu ma insel.