| Liviu97 a întrebat:

Cand deschid PC-ul imi apare deodata o pagina pe internet in limba germana cu muzica, dar nu stiu de ce. Imi puteti spune de ce? Si cum pot sa scap de asta?

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Ai luat un malware instaleaza malware bytes si trebuie sa stergi tot ce ai in temp depinde ce windows ai ca sa iti spun cum sa stergi temp

| Liviu97 explică (pentru ursey):

Salut. Am Windows 7 64bit.

| ursey a răspuns (pentru Liviu97):

C:\Users\viore_000\AppData\Local\Temp

stergi tot ce e in folderu asta

| Liviu97 explică (pentru ursey):

Tot imi apare site-ul ala. Doar ca in folder mi-au mai ramas doua fisiere care daca le sterg imi zice ca sunt deschise in Internet Explorer si nu stiu sa le inchid. Fisierele sunt astea:FXSAPIDebugLogFile.txt si NGLALog.txt

| Liviu97 explică (pentru Liviu97):

De NGLALog.txt am scapat, dar de primul tot asa imi zice

| ursey a răspuns (pentru Liviu97):

Intsaleaza unlocker e free cu asta stergi fisierele care sunt blocate
si incearrca sa instalezi malwarebyte e free scaneaza pc-u si vezi daca ai luat ceva malware

| Liviu97 explică (pentru ursey):

Am sters tot din temp. am instalat malware byte, am inlaturat malwareul, dar tot imi apare pagina.

| ursey a răspuns (pentru Liviu97):

Daca intelegi engleza ai aici cateva raspunsui simple
http://www.dpreview.com/forums/thread/2856365

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza Adwcleaner
e chestie de un minut. iti va curata browserele. apoi dupa ce se restarteaza iti alegi motorul de cautare, presupun google.
bafta

| 0265341118 a răspuns:

Poti sa incerci sa schimbi windows-ul.
Sau uitete prin udalenia programelor poate ai ceva in plus acolo.