| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU!

Cat sa invat pentru a lua sala? Nu prea am invatat si am facut chestionare.

Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inveti legislatia rutiera pana o stii bine si apoi faci chestionare. Nu se poate spune cat timp, depinde de fiecare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Numai tabla inmultirii se invata pe de rost. Nimeni nu face chestionare pana nu invata OUG decat daca vrea sa se complice si s-o ia de la cap. Citesti de 2 ori legea si apoi chestionare. Sa-ti explic ca la gradinita. Te intreaba de ex daca poti intoarce unde ai oprirea interzisa. Tu vei spune DA. GRESIT. In lege scrie ca nu e permisa intoarcerea in raza indicatorului de oprire interzisa. De ce? Pentru ca prin manevrele de intoarcere trebuie sa opresti. Mars pe lege si apoi chestionare. A luat socru-miu la 64 de ani sala puturosilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg intrebarea. Nu avem de unde sa stim ce ritm de invatare ai si cat trebuie tu sa inveti ca sa iei sala.
Recomandat ar fi sa inveti tot.

| eunumberone a răspuns:

Pai cum cat sa inveti? Invata toate intrebarile, fa cat mai multe chestionare ca nu stii ce-ti cade la sala...nu trebuie sa le stii pe de rost doar sa memorezi in cap ce ai raspuns la intrebarea corespunzatoare ...asta..si apoi daca faci asa tii minte si la sala! Hai bafta!