| Ghost99 a întrebat:

ce amenda se da daca te prinde pe autobuz fara bilet si esti minor?

6 răspunsuri:
| plasticstyle a răspuns:

Iti da amenda, ba chiar sunt abonamente pentru elevi incepand cu varsta de 8 sau 9 ani trebuie sa ai abonament

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna!
E intre 50-100 de lei amenda! Daca nu ai buletin o plateste parintii tai, daca ai parca chiar tu, numai stiu sigur!
Oricum ai grijawinking
Pe curand!

| TazHD a răspuns:

Daca te prinde s-ar putea sa iti dea intre 30-50lei!

| Msr_Dragoş_1992 a răspuns:

Amenda e de 50 de lei laughing Din experienta vorbesc...laughing

| jaxx a răspuns:

Nu iti da nici o amenda. In cel mai rau caz te da afara din autobuz.

| AndreeaManson a răspuns:

Este o amenda de 50 de lei poate si mai mult, dar amenda o platesti tu daca ia buletin daca nu parintii, si mie mi s-a intamplat si am dat amenda de 50 de lei, si pe urma mama invatata minte, oricum mai bine dai pe bilet cat e decat 50 de lei la amenda.