| KiddaBăă a întrebat:

Ce taste apas pentru a intra in bios? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Ady3835 a răspuns:

Pai tastele nu sunt aceleasi la toate pc-urile. F2, DELETE. Incearca cu astea 2.

| KiddaBăă explică (pentru Ady3835):

Am un laptop! Tot F2 Delete?

| Ady3835 a răspuns (pentru KiddaBăă):

Da tot F2 sau delete The most common Access Bios key is the "DEL" button or "F2". This depends on the laptop model.Depinde de model. poate fi doar F2 sau doar Delete

8 răspunsuri:
| Felix2009 a răspuns:

Dar de ce vrei sa intri in bios?

| KiddaBăă explică (pentru Felix2009):

Am instalat de curand windows vista, in momentul in care mi-a cerut cd-key i-am dat sa se activeze cand sunt online deoarece persoana care mi-a dat acest windows nu mi-a dat si cd-key! Acum 2 zile am deschis laptopul si ...surpriza imi cerea product key si nu imi pot accesa nimic din laptopcrying nu stiu cum sa fac sa imi pot salva ce am in el! Am facut o singura partitie si asta e mai grav pentru ca in cazul in care aveam doua asa cum de altfel este mai normal, as fi putut formata partitia C si salvam ce aveam in D!

| Felix2009 a răspuns (pentru KiddaBăă):

Nu stiu ce sa zic, sincer imi pare rau

| codvaly a răspuns (pentru KiddaBăă):

Daca nu gasesti un cod de activare, si ca sa iti poti recupera ce ai pe hard, poti face asa : scoti hardul din laptopul tau si il bagi in alt calculator functionabil ca secundar (slave) si asa poti intra sa copii tot ce ai pe el

| Ady3835 a răspuns (pentru KiddaBăă):

Linisteste-te instaleaza windows xp.Nu iti vede partitia D pentru ca nu este activat windows vista.Incearca un windows full.Iti recomand windows xp sp3 sa iti poti salva si datele.

| EugenRomaniuc a răspuns:

Incearca si F12, dar mai precis da un restart si prima imagine iti va spune :"press F12 for BIOS menu" sau ceva de genul asta. PS: doar cand dai restart/pornesti calculatorul poti intra in bioshee hee Bafta (presupun ca vrei sa schimbi windows)