| GabrielGL a întrebat:

Cine folosește paypal, cineva a verificat contul.Nu cardul. A trecut de acea limita de 2500 la an... V-a blocat contul? Mersi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce limita vorbesti?
Folosesc Paypalul de peste 10 ani si nu stiu de nici o limita!

| GabrielGL explică (pentru Violleta2022):

Ai facut plati de peste 2500 la luna si nu ti s-a spus sa verifici contul savle trimiti um act ce dovedeste ca esti tu... Factura pe numele tau...

| GabrielGL explică (pentru Violleta2022):

Asta am luat-o de pe saitul lor nu am găsit in romana dar am traduso... Care este limita mea de recepție și cum o pot elimina?

Ni se cere să colectăm și să verificăm anumite date de la clienții noștri. Aceste verificări trebuie efectuate înainte de a primi 2.500 EUR în contul dvs. PayPal (în total) în termen de un an de la prima plată.

Dacă accesul la contul dvs. este deja limitat din cauza limitei de recepție, accesați Centrul de rezoluție și urmați instrucțiunile.

Vi se va cere să efectuați următorii pași:

Confirmă cardul.

Încărcați următoarele documente:

Document de identitate

Adresa documentului de confirmare cu o valabilitate de cel mult 12 luni (de exemplu, factură de gaze, electricitate sau telefon, declarație bancară sau card de credit etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabrielGL):

Bineinteles ca am facut plati de peste $ 2500, doar platesc facturi pe upwork si freelancer de peste 10 sau 20 mii pe luna.
Am contul bancar si credit cardul atasate de paypal, verificate si eligibile.

Aha, stai ca tu nu ai cont de paypal functional inca, nu ai atasat card sau cont bancar si nu esti eligibil, de aceea nu ti se permite sa primesti mai mult in el.
Sunt niste criterii corect de verificare si va trebuii sa le repsecti, ca-ti blocheaza contul de paypal. In paypal NU se pun date personale fictive (false), fiindca risti sa ti se blocheze contul.
In plus, paypalul a inceput sa raporteze veniturile la Departamentele de Taxe ale fiecarei tari, cand tara respectiva cere asa ceva.
Fii foarte atent si cu declaratia de venit!
Si nu in ultimul rand, trebuie sa ai peste 18 ani, ca sa detii un cont de paypal eligibil
Ce ti-au cerut ei, este strictul necesar care-l cer tuturor (acte identitate, confirmarea adresei si a unei facturi ca sa vada ca locuiesti acolo), si este simplu sa le scanezi si sa le atasezi de emailul lor.

| GabrielGL explică (pentru Violleta2022):

Momentam mi am confirmat cardul, contul si nr de telefon...