| AchimAlin a întrebat:

cum anul viitor o sa termin liceul ma tot gandesc la un loc de munca si la viitorul meu, deoarece urmarea unei faculatii iese din discutie din cauza unor probleme personale si financiare, as vrea sa stiu unde m-as putea angaja doar cu diploma de 12 clase. Din pacate, din cauza unui accident la varsta de 6 ani mi-am pierdut vederea la ochiul drept ceea ce imi reduce din start cateva optiuni. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu intrevad o alta alegere mai "fericita" decat facultatea--- sau macar o scoala postliceala! Sa ai numai studii liceale + o dizabilitate fizica este mai limitativ decat studii universitare + dizabilitate fizica!
Daca ai calculator, acces la internet nu cred ca ai probleme financiare majore. Daca inveti, poti accede la o facultate de stat pe locuri finantate de la buget, poti avea o bursa ( sociala sau de studiu --- vezi :http://www.cetedoare.ro/faq_files/1.htm)