| CranK71 a întrebat:

cum pot sa schimb soft-ul la Nokia 5800?

5 răspunsuri:
| adrian6 a răspuns:

Nokia Software Update si cablu de date

| adrian6 a răspuns:

Soft-ul e oferit de NSU

| EmoZack13 a răspuns:

Descarci Nokia software updater, bagi un cablu de date in tel o sa salvezi poze numere etc apoi cand bagi cablu in tel sa fie "pc suite" deschizi Nokia software updater apoi e simplu, nu scoate cablu din tel cand se updateaza softul, de preferat e pe un laptop tongue

| CranK71 explică (pentru EmoZack13):

Chestia e ca nu imi apare pe telefon Nokia pc suite si nici in calculator nimic cum ca ar fi conectat telefonul la pc si chiar daca ar fi aparut nu stiu ce as fi facut pentru ca telefonul se aprinde dar se blocheaza dupa ce il ating... ce trebuie sa fac?

| EmoZack13 a răspuns (pentru CranK71):

Atunci e mai grav nu preaiceii face la pc, ca sa il repari iti trebuie n aparat se numeste j.a.f si exista doar la service, o resoftare te costa putin 30-40 ron; P