| FIP a întrebat:

Salut, TPU doresc sa va pun si eu o intrebare poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi, idei :

Deseara o sa merg la un gratar impreuna cu mai multi prieteni si cunoscuti printre care este si o fata pe care o plac, eu sunt o persoana mai timida de felul meu nu prea am simntul umorului vreau sa imi dati si mie niste idei, ce as putea sa discut cu ea si cum as putea sa fac pentru a ma combina cu ea, subliniez ca am deja nr ei de tlf id etc happy!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destinde atmosfera Cauta si tu interese comune despre care puteti discuta incearca sa faci si tu o mica glumita cu bun simt fa-i complimente dar nu exagera, intreab-o ce pasiune are... Distractie Placuta.

| Xenya a răspuns:

Iti spun eu cum o sa faci, o sa lasi acasa timiditatea si o sa te duci acolo si o sa te distrezi.Nu trebuie sa iti inveti replicile de acasa deoarece in marea majoritate a cazurilor replicile se uita si o sa intri in panica.Trebuie sa te comporti natural si discutiile sa fie firesti, normala, amuzante. Daca ea te place o sa iti dai tu seama deoarece si ea va vrea sa stea in preajma ta si atunci o sa stati unu langa altul si o sa vorbiti atat de multe lucruri incat o sa ajungi imediat sa te indragostesti si mai tare si nici macar nu o sa iti dai seama cand o sa vina monentul sa plecati acasa! Multa bafta!
P.S O sa astept mesaj sa imi spui cum au decurs lucrurile"asta doar daca vrei" happy

| caro2 a răspuns:

Ai putea pentru inceput sa-i atragi cumva atentia, sa o privesti insistent si sa-i zambesti. Daca iti raspunde la fel, fii sigur ca si ea te place. Incearca sa intri cu ea in discutie despre orice, poate despre ceva recent intamplat. Sau daca ai noroc, ea singura va incepe discutia. In orice caz trebuie sa fii tu insuti si atunci totul va veni de la sine.

| ioliu a răspuns:

Incearca sa gasesti lucruri de interes comun, incearca sa o faci sa se simta in largul ei, nu ai nevoie de replici invatate dinainte, pentru ca o sa le uiti tongue, vei cei place, si apropiete cat mai mult de ea(nu ma refer fizic).