| Ionescu_Ancu_1972 a întrebat:

Imi e foarte frica sa merg pana si la baie seara, caci am vazut niste filme horror.Mereu mi se pare ca vad fantome si aud zgomote ciudate.Stiu ca e doar in mintea mea, dar tot sunt foarte inspaimantata.Ma trezasc noapte foarte transpirata din cauza ca am cosmaruri oribile.Ce as putea face sa scap de frica asta?

5 răspunsuri:
| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Offfff Doamne eu care credeam ca sunt singura. De fapt am scapat de chestia asta. M-am uitat la un filmulet cum se fac filmele horror. Si era o chestie foarte interesanta. Pana la urma nu ai de ce sa te sperii. bafta!

| Ionescu_Ancu_1972 explică (pentru BomBonicaThaa2000):

Multumesc de sfat, poti sa imi dai un link la filmuletul care l-ai privit tu?

| BomBonicaThaa2000 a răspuns (pentru Ionescu_Ancu_1972):

Am incercat sa il caut sa til trimit dar nu gasesc.

| Tedddyy a răspuns:

Salut

Dacă obişnuieşti să priveşti filme horror atunci faptul de a renunţa la ele ar putea să te ajute.

Apoi, cum a mai fost amintit: rugăciunea îţi poate da pacea minţii. (Filipeni 4:6, 7 - Nu vă îngrijoraţi de nimic, ci în orice lucru, prin rugăciuni şi implorări, faceţi-i cunoscute lui Dumnezeu cererile voastre, iar pacea lui Dumnezeu, care întrece orice gândire, vă va păzi inima şi mintea).

'Sunt doar filme. Stii ca n-au nicio legatura cu realitatea, si ca totul e in imaginatia ta. '

Fundăă?

Baftăă să scapi :'"!