| pavdany92 a întrebat:

Salut TPU
imi trebuie o crema pentru fata pentru regenerarea pielii dupa o arsura electrica de la sudura, stiti ce ar merge bine pentru asa ceva, m-am documentat si eu putin dar as vrea sa folosesc ceva ce si altii au testat si daca merge bine?

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Eu iti recomand o crema pe baza de melci: http://www.naturashop.ro/crema-extract-melc-p-1933.html Este foarte buna pentru regenerare si pentru pete. Eu am avut o pata mare pe picior, din nastere, semana asa cu multi pistrui la un loc, maro, si mi-am cumparat crema asta si in 3 saptamani se mai vedea un pic. O prietena a scapat de cosuri datorita ei. Ín fine e foarte buna, nu cunosc sa fie una mai buna si are si un pret accesibil! O poti cumpara de la plafar sau din Kaufland! Poate o mai gasesti si in alta parte, nu stiu, astea le stiu sigur. :D Cius!
P.S. Am uitat sa iti spun ca este si Bio deci numai buna!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cel mai bine intrebi un medic sau chiar si la farmacie, depinde si cat de adanca e arsura si cat e de extinsa. initial trebuie ceva cu un pic de antibiotic sa nu se infecteze si apoi ceva pentru hidratare si regenerare mai rapida dar tot farmaceutic, nu cosmetic. sa ai grija in paralel sa nu stai la soare anul asta cu zona respectiva, nici cand mergi pe strada sa nu te bata soarele-foloseste o palarie sau umbrela, pentru ca-ti ramane pata.

| pavdany92 explică (pentru mixxjim):

E arsura electrica de la sudura, mai simplu e ca un bronz mai puternic din cauza ca nu am folosit o masca de sudura si e pe toata fata, nu e mare lucru dar afecteaza pielea si o face sensibila, ce as vrea sa stiu e ce au folosit si altii, dar multumesc pentru sfat

| adrew a răspuns:

Da am auzit si eu ca cremele pe extract de melci diminuiaza cicatricile