| anonim_4396 a întrebat:

Am niste cicatrici pe mana stanga si nu stiu cum sa le ascund fara sa port maneca lunga.Sunt niste dungi subtiri si umflate, le am de vreo 5-6 luni.
Stiti cumva ce crema sa folosesc pentru tratarea lor? Am luat recent un unguent de la farmacie numit Cicaderma cred,dar nu merge,ba chiar am impresia ca le-a facut sa fie si mai umflate.
Am incercat de asemenea cu machiaj sa le ascund, dar nimic nu merge si as vrea sa stiu daca exista machiaje destul de puternice sa le ascunda.Eu am folosit pudra.fond de ten si crema BB combinate, si ceva corector dar nu merge...
Si am mai vazut pe internet un fel de folie sau plasture de culoarea pielii ca sa acoperi cicatricile...cred ca un fel de piele falsa... daca imi puteti spune cum se numesc, unde le gasesc si cat costa.
Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Poartă o brăţară frumoasă. Şi iubitul meu are cicatrici pe mâini în dreptul încheiturii dacă le ai acolo le poţi masca cu brăţări

| lucyheartfilia06 a răspuns (pentru wolder):

Da...la incheietura le am dar si mai sus si cred ca imi vor trebui maneci din bratari :'(
dar nu pot purta bratari tot timpul...

| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu am incercat multe produse pentru cicatrici, si am ajuns pe doctori sa vad ce parere au. Din experienta mea cu acesta problema, singurul produs care a dat rezultate bune a fost un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. La mine a functionat bine si il recomand.

| Crasmaru_Vlad_1998 a răspuns:

Incearca sa le faci sa arate bine.

| lucyheartfilia06 a răspuns (pentru Crasmaru_Vlad_1998):

Asta tot incerc -_- pentru ca stiu ca nu vor disparea.cicatricile se vindeca extrem de greu, poate dura ani de zile doar ca sa arate mai bine.
problema e ca nu stiu cum sa le fac sa arate mai bine...nu pot astepta ani