| TheStreetBoy a întrebat:

In prezent folosesc Windows XP, iar de vreun an incoace imi tot apare blue screen cand vizionez un video pe youtube sau cand joc jocuri... Intrebarea mea este : Daca instalez un alt Windows ( de ex. Windows 7 ) imi va mai aparea acel blue screen? sau trebuie sa reinstalez tot Windows XP?
Mersi anticipat happy
FUNDA!

3 răspunsuri:
| efik33 a răspuns:

Depinde daca este din cauza windowsului si il reinstalezi iti va merge dar poti sa ai probleme la placa video sau poti sa ai probleme la hard drive(baduri)informeaza-te pe internet. Uita-te si aici si vezi daca poti sa rezolvi ceva!

| TheStreetBoy explică (pentru efik33):

Uite ce fel de blue screen imi apare : http://imageshack.us/photo/my-images/12/dscf2948z.jpg/... Imi poti spune exact cauza? :D

| goodboy24 a răspuns:

Bluescreen-ul este un fenomen intalnit numai in cazul problemelor de tip hardware. Asa ca daca pui windows 7 o sa iti dea un bluescreen mai chipes si atata tot. Vezi ce mufe nu intra bine prin spate sa data placa video e prinsa bine(se intampla des sa se spabeasca sistemul de prindere si sa numai faca contact cum trebuie si sa rezulte in bluescreen) ori hdd la fel.
Sper ca te-a ajutat.