| deM0 a întrebat:

Salut Tpu..ma puteti lamuri si pe ce este "Microsoft Visual C++ Redistributable". ca am 10 chestii din astea in pc ..adik la ce ajuta pot sa le sterg sau sunt prea importante..sau sa pastrez doar cateva? thinking mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Este folosit de multe programe si jocuri.(au nevoie de el ca sa ruleze, altfel iti dau eroare nasoala).
Am impresia ca poti pastra doar ultima versiune dintre ele - trebuie sa ai macar CATE UN 2005, 2008, 2010.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Microsoft Visual C++ Redistributable" este un soft pentru programare. Daca ai si alte nelamuriri psteaza-le aici.

| deM0 explică (pentru Salontanul):

Pai pentru programe dar la ce ajuta.pot sterge din alea 10 care le am? unele is din 2005 altele 2008 nu prea ma pricep :-s

| Salontanul a răspuns (pentru deM0):

Pai eu ti-am explicat sa le postezi aici! Eu de unde sa stiu ce sunt daca nu le stiu denumirea!? La primul ti-am spus ca e un limbaj de programare. Cum nu cred ca stii asa ceva, sterge-l nu ti-e de nici un folos.