| Ballazars a întrebat:

rog seriozitate.
Deci am cunoscut o fată pe internet, și ne înțelegem super, pot spune că am devenit ceva mai apropiați, și ne-am gândit să ne vedem față-n față, eu sunt din Hunedoara, ea Timișoara, ea are 16 ani, eu 19, și curând vrem să ne vedem și să facem pasul ăsta să fim împreună,, Pe bune ", n-am emoții deloc, poate puțin, și să merg la ea în Timișoara îmi vin doar gânduri negative, gen. Unde stau, cum să reacționez, cum să mă comport, etc, gen mi-e așa, și la faza cu statu dacă e să stau la hotel mi-e rușine. să o chem la mine, gen ce ar crede că o chem ca pe o curvă la mine la hotel. etc, cei care ați mai trecut prin asta rog seriozitate.
Țin să menționez că-i fată cuminte. și mna

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Toate sunt cuminți până la proba contrarie. Să fiți împreună "pe bune" înseamnă să te muți tu acolo sau să fiți amândoi în același oraș, oricare ar fi el. Ca să nu mai zic de mutatul împreună până la care e cam apă de ploaie o relație. Asta nu înseamnă însă că trebuie să excludeți o relaționare cu vizite periodice. Și să vedeți pe urmă ce și cum. De obicei fetele se simt nasol în postura de mers la hotel cu un băiat. E un pic ciudat mai ales pentru că încă nu sunteți destul de apropiați. Chiar dacă vă cunoașteți binișor de pe net. Socoteala de acasă nu se prea potrivește cu cea din târg. Alta e să se obișnuiască cu prezența ta fizic lângă ea. Deja ideea că mergeți la hotel / motel înseamnă sub o formă sau alta sex. Tot se ajunge acolo. Deci dacă acceptă înseamnă că acceptă și sexul. Motiv pentru care s-ar putea să ezite la început. Nu înseamnă neapărat că nu vrea dar e prea din scurt de la prima ta vizită la ea să faceți chestia asta. Dar la un moment dat trebuie să și-o asume dacă ține la tine cu adevărat. E posibil și să nu aibă nici un stres legat de chestia asta, nu toate fetele sunt la fel. La fel ar putea fi emoționată datorită faptul că urmează să se întâmple ceva mai mult sau nu. Eu unul în primele mele vizite la o fată când aveam 20 de ani și ea vreo 17 jumate nu mi-am pus problema deloc de sex. Mergeam, stăteam la început 2 ore și apoi plecam acasă. Abia după câteva vizite am găsit o variantă să stăm vreo patru ore amândoi. Ne plimbam prin oraș, prin parc și cam atât. Faza cu mersul la un motel a venit abia la câteva luni după ce ne-am cunoscut în persoană. Dar ne-am văzut prima dată față în față după 1 an jumate de vorbit pe net. Dacă vorbiți doar de săptămâni sau luni s-ar putea să nu fie de ajuns pentru un climat de încredere. Poți merge acolo și fără ideea de o locație și să stați prin mall sau să vă plimbați pentru început. Firește la un moment dat va trebui să se întâmple ceva mai mult. Vorbește cu ea și vezi ce simte în legătură cu mai mult. Dar fii înțelegător dacă nu e receptivă. Sau pleacă din relație. Dar nu judeca, nu ai nici un drept.