| cosminvalerian a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe eMAG, si ma intreb cam cat ar fi TVA-ul (nu specifica...). Care ma poate ajuta? big grin Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Syriaa a răspuns:

Am comandat de multe ori de pe eMAG diverse lucruri, si cu valori mai mici de 100 de lei si peste 2000. Tva-ul este integrat in pret.
Daca scrie 400 lei, atunci doar atat platesti.

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

TVA-ul este 24 % din pret.

| cosminvalerian explică (pentru zdrangoi):

Pe eMAG TVA-ul este integrat in pret? sau il platesc eu
Adica costa 400 lei si mai platesc TVA-ul pe eMag?

| zdrangoi a răspuns (pentru cosminvalerian):

Daca nu se specifica "pret fara TVA" sau " + TVA", este integrat in pret.

| BiuL a răspuns:

Tva adica taxa pe valoare adaugata este 24% peste tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate preturile pe eMAG au tva inclus

| hummmer a răspuns:

Daca nu e specificat nimic, gen tva inclus, la pretul afisat mai adaugi 24 %. La ''tva inclus'', tva-ul e deja bagat in pretul afisat.

| LiviuCristy a răspuns:

Normal e de 24 % dar pot fi si tva cu o cota redusa de 9% sau 5% dar astea se aplica pe la alimente