| Arnold2893 a întrebat:

Vreau sa intreb si eu daca o placa video integrata poate fii inlocuita.
Din cate stiu trebuie inlocuita si placa de baza pentru ca este lipita acolo.
As vrea si niste placi video dedicate [linkuri] cat de cat accesibile la pret si bune.
Dati-mi niste pareri concrete si argumentari.
Funda raspunsului cel mai bun

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Teoretic se poate dar ai sanse minime sa-ti functioneze. Ce placa de baza ai?

| Arnold2893 explică (pentru CM7YRE):

Lenovo PAW10
Sunt dispus sa schimb placa de baza si placa video daca ar merge asa.

| CM7YRE a răspuns (pentru Arnold2893):

Tu te referi la un laptop, nu prea ai cum. Ii poti schimba placa video integrata, dar ai sansa sa nu-ti mearga deloc. Du-l la un service sa vezi ca mai bine iti cumperi altul decat sa investesti in asta care-l ai.

| Arnold2893 explică (pentru CM7YRE):

Si daca nu mi-ar merge, ce ar fi de facut?

| CM7YRE a răspuns (pentru Arnold2893):

Daca nu-ti merge zici "pa" placii de baza, apoi trebuie sa gasesti una compatibile si sa fii sigur ca nu are vreo problema. E mai ieftin/bun sa iti iei altul decat sa inlocuiesti chestia asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video integrata este parte din placa de baza (motherboard sau mainboard). Placa video nu poate fi inlocuita numai impreuna cu placa de baza, impreuna.
Despre placile video citeste aici: http://www.it-blog.ro/......mbrie-2013
si apoi iti alegi functie de bugetul tau.