| Tavi466 a întrebat:

Salut,uite am si eu o problema,m-as duce la alegerile de duminica,dar buletinul mi-a expirat si il voi primi pe cel nou doar luni,ma pot duce sa votez cu dovada de inlocurie a buletinului de la Spclep sau cu pasaportul (simplu, nu diplomatic)?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti maine si poimaine sa iti iei o carte de identitate provizorie. Se fac la urgenta tocmai in acest scop

| Tavi466 explică (pentru suntserios):

Din pacate nu, sunt plecat din orasul unde am domicilul, si nu pot sa merg zilele astea.