| Kevin1975 a întrebat:

Vreau sa dau de o persoana online. cum pot da de ea? Pe Facebook nu am gasit-o, nici pe Instagram, nici pe twitter, am incercat si alte site-uri gen linkedin si tot asa. Ii stiu numele intreg, adresa si data nasterii.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă scrii numele lui, orașul și cuvântul bac o sa îți apara. Probabil pe la 18 sau 19 ani a dat. Caută 2009, 2010, 2011...

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate ii gasesti un membru al familiei pe Facebook, in ziua de azi mai toti au. Altfel nu prea ai cum...

| Kevin1975 explică (pentru Bondarel99):

Tipul are 26 de ani. ma gandesc ca o fi pe Facebook altcumva.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Kevin1975):

Poate și-a pus ambele Prenume la Fb. Dacă ii scrii numele complet pe google sigur vei găsi ceva despre el. Măcar rezultatele de la bac tot le găsești. Adică eu m-am căutat odată pe google și am găsit inclusiv unele comentarii pe care le lăsasem la niște articole când eram mică laughing

| Kevin1975 explică (pentru Bondarel99):

Are un singur prenume, "Andronic Gabriel" sau "Gabriel Andronic" nu mai tin minte bine. e vorba de fostul propietar al masinii mele, am gasit un "Andronic Gabriel" pe autovit, din Bucuresti sectorul 2, exact asa este trecut si in carte respectivul propietar. l-am sunat si a spus ca fac o confuzie. buna idee cu rezultatele la bac. Este nacut in '91, bacul l-a dat in ce an?

| Kevin1975 explică (pentru Bondarel99):

In 2010 l-a dat o persoana " ANDRONIC M.
GEORGIAN-GABRIEL" Dar pe cartea masinii nu este trecut Georgian. nu cred ca este el.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Kevin1975):

Atunci nu a dat bacul deloc laughing
Dar posibil sa nu își fi trecut tot numele, poate nu e obligatoriu.

| Kevin1975 explică (pentru Bondarel99):

Pe cartea masinii? Eu am dat de propietar. dar nu recunoaste. https://www.autovit.ro/anunt/renault-scenic-ii-ID7GoHZB.html Este din buc. sectorul 2, acelasi nume. exact ca pe carte, dar a spus ca nu este numele lui intreg si ca fac o confuzie.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Kevin1975):

Pai nici nu văd de ce ar recunoaște, adică sigur știe ca vrei ceva de la el laughing
Ziceai ca ai adresa lui, dacă e completa fa-i o vizita.

| Kevin1975 explică (pentru Bondarel99):

laughing Ii fac o vizita cu toporul, ca are km dati inapoi. Am vb si cu primul propietar si cu al 3-lea. el este al 2-lea. Ceilalti au vrut sa vorbeasca, doar el n-a vrut. sau poate chiar nu este el, desi andronic e un nume mai rar.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Kevin1975):

Dacă scrii numele lui, orașul și cuvântul bac o sa îți apara. Probabil pe la 18 sau 19 ani a dat. Caută 2009, 2010, 2011...

| Bondarel99 a răspuns:

Iar dacă știi Facebook-ul unui prieten de-al lui sau o ruda sigur îl găsești și pe el. Te uiți in listele de prieteni. Adică eu așa făceam când voiam sa dau de cineva.

| anonimg a răspuns:

Daca nu are cont pe retelele de socializare, a mai ramas doar adresa de email. Mai este si hi5. Mai multe nu mai stiu.

| Kevin1975 explică (pentru anonimg):

Pe hi5 mi-e sila sa intru. si cum pot afla adresa de e-mail?

| anonimg a răspuns (pentru Kevin1975):

Adresa de email o aflii la fel ca si comercianti care iti trimit reclame pe adresa ta: adica platesti celor de la yahoo a anumita suma ca sa iti dea adresele de yahoo cu toate numele si prenumele care se aseamana cu cel dorit de tine.
Dar cum iei legatura cu cei de la yahoo nu stiu.