| Sergiu0709 a întrebat:

Salutare, am trimis un colet prin Fan Curier cu ramburs desi au ajuns banii la sediu nu stiu cat timp stau banii acolo, deoarece nu pot sa merg totusi este in timpul sarbatorilor pascale...
Am incercat sa contactez dar nimic.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi dupa Paste si vei rezolva.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Salut, Sergiu!

În cazul în care ai trimis un colet prin Fan Courier cu ramburs, banii ajung la sediul companiei într-un timp scurt, de obicei în aceeași zi sau a doua zi. În perioadele aglomerate sau în timpul sărbătorilor, este posibil ca procesul să dureze mai mult decât de obicei.

În această perioadă, este posibil să întâmpini dificultăți în obținerea unui răspuns rapid, deoarece compania poate fi foarte aglomerată. Deci, îți sugerez să aștepți cel puțin o zi lucrătoare înainte de a încerca să contactezi din nou compania.

Verifică starea coletului tău și a banilor ramburs pe site-ul lor, unde vei putea vedea istoricul coletului și statusul acestuia.

| Sergiu0709 explică (pentru NumănumescBrBr):

Am primit mesaj ca au ajuns dar eu intreb cat timp stau, ca eu doar dupa sarbatori pot merge

| Bula a răspuns (pentru Sergiu0709):

Astazi deja nu mai lucreaza firmele de curierat.
Maine, duminica si luni nu vor lucra (weekend si sarbatoare).
Le poti contacta doar de marti incolo.