| lolec a întrebat:

Salutare. Daca trimit prin curier unei persoane un obiect eu cum pot intra in posesia banilor de pe obiect? Si cum pot avea siguranta ca mai primesc banii?

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Trimiti prin curier si dai ramburs...destinataru nu poate sa primeasca coletul pana nu plateste..si pe urma dupa 2 zile iti vin bani acasA!

| lolec explică (pentru BassHunter13):

Si daca atunci cand ajunge acasa la el refuza coletul?

| suntserios a răspuns (pentru lolec):

Trimiti pachetul ramburs iar curierul nu da coletul pana nu primeste banii pe care ii aduce acasa.

daca refuza coletul il primesti inapoi si platesti transportul

| BassHunter13 a răspuns (pentru lolec):

Daca Refuza primesti pachetul inapoie si trebuie sa platesti doar taxele de transport!

4 răspunsuri:
| Andr3y007 a răspuns:

Ar fi bine sa trimiti pachetul tau ramburs pentru a nu fi pacalit iar curierul nu ii va da pachetul persoanei respective pana acea persoana nu va plati. Funda?