| Adnonim a întrebat:

Salutare! Nu înțeleg ce înseamnă un apartament cu o camera, 2 camere sau o garsoniera.
Dacă vreau sa împart cu cineva apartamentul, ce aleg?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este cu 2 camere, iti alegi o camera. Daca este cu o camera iti alegi pertea de pat pe care vei dormi.

| sierra1 a răspuns:

"Nu înțeleg ce înseamnă un apartament cu o camera, 2 camere"

e foarte complicat să răspundem la o astfel de intrebare. Ai probleme de ințelegere, e cazul să desenăm?

| Zuzu1991 a răspuns:

O camera sau garsoniera = tot una
2 camere pot fi decomandate sau nu
daca vrei sa imparti cu cineva trebuie neaparat decomandate, altfel persoana care sta in camera de trecere nu are intimitate

| Cksihja a răspuns:

Garsoniera are în general o singură cameră și uneori și baie. Apartamentul are pe lângă camere: baie, bucătărie și uneori și sufragerie.