| Brasov_Catalin_1992 a întrebat:

Salutare TPU :-)
As vrea si eu, sa imi fac un card VISA sau MASTER CARD. Un tip de card, care sa poata folosit intr-un cont paypal.
Intrebarea mea e urmatoarea:
Acum cateva luni, cand incercasem sa aplic pentru un card, mi s-a spus ca, trebuie sa am un loc de munca, pentru a putea primi un card VISA.
Are cineva o solutie? Exista vreo metoda, cu care sa pot avea un card, chiar daca nu un am job, momentan?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am auzit asa ceva, la ce banca? ce fel de cont?

| Brasov_Catalin_1992 explică (pentru suntserios):

Ma refer la card. Vreau sa imi fac si eu un card. Dar nu am un loc de munca.
Sti vreo metoda, in care imi pot face un card VISA / MASTER / MAESTRO, chiar daca nu am un loc de munca?

| suntserios a răspuns (pentru Brasov_Catalin_1992):

Atat la ING cat si la BRD nu m au intrebat nimic legat de locul de munca, doar de studii si atat. cand mi-am facut card la BRD nici macar nu lucram

| AgathaRo a răspuns:

Paypal primeste toate instrumentele de plata online. Maestro / Master / Visa / American express etc.