| Bogdan201739 a întrebat:

Dac fac facultatea de fizica as putea face cu ea si alte materi fen bio sau geogra pentru ca profesoara mea de romana a spus ca ea la facultatea de romana a facut si teologia asa ca ea poate preda si religie

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La facultatea de fizica nu se face biologia.
Daca vrei sa faci si o facultate de biologie atunci trebuie sa sustii examen de admitere si la o asemenea facultate si sa platesti taxa de studii cel putin la una.

| Bogdan201739 explică (pentru Ioandelasal):

Dar la cea de fizica as putea face si alta materie? Nu neaparat biologie

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bogdan201739):

Nu stiu cum iti inchipui tu facultatea, sper ca nu in sensul ca poti face ce vrei.
La orice facultate sunt materii obligatorii si optionale. Pe cele obligatorii le fac toti studentii de la acea facultate, din cele optionale se poate alege. Nu se pot face alte materii fata de cele prevazute.
Daca vrei sa studiezi o alta materie o poti face de unul singur, ca un hobby, dar nu primesti nici un act ca ai facut acea materie.

| Bogdan201739 explică (pentru Ioandelasal):

Depnde de facultate adica la facultatea de romana nu se face obligatoriu mate

| danutzu96 a răspuns:

1. Se intelege greu ce ai scris.
2. Trebuie sa iti placa mult fizica si matematica daca vrei sa te duci la facultatea de fizica.
3. Iti alegi facultatea dupa lucrurile care iti plac, nu dupa ce zic altii.

| Bogdan201739 explică (pentru danutzu96):

Pai mie imi place si fizica si biologia, dar nu as vrea sa fac doua facultati.

| danutzu96 a răspuns (pentru Bogdan201739):

Exista si biofizica daca nu ma insel la facultatea de fizica. (de ma Magurele). Asa ca nu trebuie sa faci 2 facultati happy