| Bogdan201739 a întrebat:

Saptamana asta mi-am luat de la Samsung un pc de ultima generatie, dar totusi imi merge foarte greu. Mi-am instalat pe acesta minecraft dar imi mergea doar cu 60 frumos si raft care mergea doar cu 12-10
In rest calculatorul nu ar avea cu ce sa fie incaracat.
Ce as putea face?

7 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

N-am auzit vreodată ca Samsung să scoată un PC.
Ce specificații are PC-ul? Ai link de unde l-ai cumpărat?

| Bogdan201739 explică (pentru Gonrax):

Nu l-am luat de pe net l-am luat de la mall

| DaniTDCI a răspuns:

Poate ti-ai luat teapa si are componente slabe in el, daca chiar ai dreptate inseamna ca ai placa video slaba, instaleaza-ti si tu driverele ca de aceea iti ruleaza greu, instaleaza-ti 3d chip ca iti da driverele necesare

| Dumbi a răspuns:

De unde l-ai luat? Ce intelegi tu prin pc de ultima generatie? Adica un i7 7700k si nVIDIA 1080? Asta e pc de ultima generatielaughing
Dai pe start, dupa dai pe run si scrii dxdiag si scrii aici componentele pc-ului.

| Bogdan201739 explică (pentru Dumbi):

Taci stiu bina ca este de ultima generatie.
Nu ma crezi? asta e

| Dumbi a răspuns (pentru Bogdan201739):

laughing Bai copile, tu nu stii de la cine l-ai cumparat si Samsung nu prea scoate Desktop-uri pc de ultra perfomanta in ultima vreme, doar monitoare. Asa curios cat ai dat pe el? Si spune-mi componentele daca vrei sa te ajut, subliniez daca!

| Bogdan201739 explică (pentru Dumbi):

900 de euro si l-am luat din mall de la un magazin