| alexbordei93 a întrebat:

Salutari, Sunt elev la sfarsitul clasei a XI-a la Mate-Info insa in timpul anilor de studiu m-am hotarat sa urmez o facultate de drept insa nu stiu ce stagi mai trebuie sa treci pentru a ajunge avocat sau procuror plin cine ma poate ajuta va rog sa o faceti. Multumesc Anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci chestia este ca trebuie sa cheltuiesti multi bani deoarece: dupa ce termini liceul trebuia sa: te duci si sa dai examen la facultatea de drept apoi dupa ce ai intrat vei face scoala 5 ani. Dupa terminarea facultaii vine buba: trebuie sa stai cativa ani pe langa un om care stie meserie iar acel om (avocat sau procuror) va trebui sa primeasca niste bani de la tine deoarece el te invata meserie tongue

| alexbordei93 explică:

Salut catalin din cate stiu facultatea este de 4 ani +baroul nu?