| mmadonna a întrebat:

Se poate trimite prin mesaje poze sau imagini de pe un telefon pe altu?

17 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Prin MMS (Mesaj MultiMedia) poti trimite

| Chris a răspuns:

Da, prin mesaje multimedia. Dar incearca prin Infrarosu sau Bluetooth, e mai rapid si e gratis. Bafta!

| Laura a răspuns:

Doar dacă ele are mesaje multimedia.

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Da,se poate. Poți timite un mesaj în care să adaugi imagini care se numește MMS sau poți trimite o imagine de pe un telefon pe altul prin Bluetooth.

| ivy a răspuns:

Da. Totusi depinde si ce telefon ai, trebuie sa aiba neaparat format JPG si il trimiti ca mesaj multimedia insa fisierul nu trebuie sa treaca de 300kb. Sper ca te-am ajutat daca ai nevoie de ajutor lasa`mi un mesaj. FUNDA big grin

| AlexMercer a răspuns:

Da dar pentru asta iti trebuiesc setarile pentru mesaj multimedia(mesaj ce poate contine imagini sunete video)Retine ca fiecare MMS(mesaj multimedia) te costa mai mult decat cand trimitii un mesaj text(mesaj normal)si sa stii ca fiecare dintre telefoane (expeditor, destinatar)trebuie sa aiba setarile instalate pe telefon
Setarile pot fi activate sunand la diferite numere(depinde de operatorul folosit)operator=reteaua pe care esti
Vodafone - *222 FARA#
dupa ce suni apesi 1 (pe tastatura telefonului)1pt limba romana
apesi 3 si urmezi intructiunile robotului
La cosmote tot asa dupa ce suni apesi 1 (pe tastatura telefonului)1pt limba romana
apesi 3 si urmezi intructiunile robotului
la Orange NU sunt sigur dar n-o sa-ti spun deoarece nu vreau sa zic informatii posibil gresite!
Dupa ce primesti setarile le salvezi in telefon si apoi opresti si repornesti telefonul!
Bafta! Sperca te-am ajutat! P.S. Daca nu ai inteles ceva trimite-mi un mesaj!

| MarinaElena a răspuns:

Nu.Acum cativa ani am incercat eu si se trimite doar numele.Pt a trimite videoclipuri, poze muzica de pe un telefon pe altul este nevoie ca ambele telefoane sa aiba bluetooth sau infrarosu.

| Rebbbeca a răspuns:

Normal. ai auzit de Bluetooth

| Alex1 a răspuns:

Da cu mms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sigur,se pot trimite imagini, sunete si videoclipuri, se numeste MMS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, activand extraoptiunea MMS...

Răspuns utilizator avertizat
| diana07 a răspuns:

Bluetooth sau infrarosu.

| ionutzblackknife a răspuns:

Da,daca ai setarile pentru MMS!

| kidduu a răspuns:

Da...si e si mai bine daca ai mms-uri ca sa nu et taxezehee hee

| Florynake a răspuns:

Da se pot trimite orcine stie asta.

| Kent_Gigi_1972 a răspuns:

Cum pot trimite poze de pe calculator