| alexX0otso a întrebat:

Stie cineva cum se scoate virusu acela care trim mass pe mess cu foto... etc?

8 răspunsuri:
| keytao a răspuns:

Incearca cu :Anti-Trojan Elite 5. 0. 7
http://www.megaupload.com/? d=FWC752XG

sau :Trojan Remover 6. 8. 2 Build 2595
http://www.megaupload.com/? d=DV26V504
Pass: Warezone

| alejinxique a răspuns:

Trebuie sa scanezi computerul tot. Intri la antivirus, dai update, apoi scan si bifezi/selectezi partitiile(c, d, e, etc). Dupa ce termina de scanat iti va aparea lista cu virusii gasiti si optiunile de curatare. Eu nu am avut acest virus, dar am primit pe mess de la niste prietene care nici nu stiau ca primesc linkuri de la ele. Daca nu functioneaza metoda aceasta incearca cu scanner online. http://www.eset.com/online-scanner. E un scanner online gratuit. :) Sper ca ti-am fost de folos.

| anonim1808 a răspuns:

Iti formatezi de vreo 4, 5 ori hardu si iti bagi din nou windowsu si nu il mai ai!happy garantat 100% happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai apesi ctrl + alt + delete si dati end process la INFOCARD. EXE si stergi urmatoarele fisiere:
C:\Windows\mds.sys;
C:\Windows\mdt.sys;
C:\Windows\winbrd.jpg;
C:\Windows\infocard. exe;

| Asdgjkjgs a răspuns:

Dezinstalezi messul apoi il reinstalezi si gata vei scapa de el
si poti da si o scanare completa la pc cu un antivirus bun dupa asta ca sa fii sigura ca ai scapat de toti

| Ally a răspuns:

Am patit si eu chestia asta da mi-a zis un prieten ca daca am avira antivirus sau daca n-am sa descarc avira si sa dau la scanare, daca ai avira intra stii tu intra la avira antivir control center si in partea stanga scrie mai multe lucruri putin mai jos scrie local protection dai clic acolo si iti apare dedesubt scanner si ink un cuvant mai jos tu dai clic pe scanner si incepe sa scaneze si dureaza cateva minute da iti dispare virusul,, eu asa am facut si a mers! daca ai nevoie de ajutor trimite-mi un mesaj pe TPU!

Sper ca ti-am fost de ajutor! [ daca ai reusit sa scapi de virus, astept fundita]

| StefiMaria a răspuns:

Pai si eu am avut, trebuie sa-ti reinstalezi windowsul happy