| TrixiLestrange a întrebat:

Stiti cumva dc nu merge sa intru pe net pe telefon atunci cand sunt conectata la wireless-ul de pe telefon. De conectat imi apare ca e conectat de nu merge netul ca a mai incercat si altcineva si cred ca e de la laptop. Puteti sa ma ajutati va rog, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Maxim_Laurentiu_1994 a răspuns:

Iti este facuta legatura la rooter de catre furnizorul de net la care esti abonat/a? daca da, atunci da un restart la rooter si daca nici asa nu merge opreste toate aparatele care folosesc wireless din camera conecteaza-te pe telefon si pornestele iar, astfel ip-ul o sa ramana salvat in telefon si nu o sa trebuiasca sa opresti iar toate aparatele gen tebleta/laptop/smartTV, mentionez ca am avut si eu aceeasi problema cu tableta si am rezolvat in acest mod. Daca nici asa nu merge as vrea sa stiu modelul rooterului folosit.

| TrixiLestrange explică (pentru Maxim_Laurentiu_1994):

Am gresit cand am spus wireless de pe telefon, vroiam sa spun de pe laptop... am creat o retea ad-hoc si apar conectat si pe laptop si pe telefon dar nu merge internetul de pe telefon

2 răspunsuri:
| Maxim_Laurentiu_1994 a răspuns:

Daca pe laptop iti merge atunci fa-ti setarile pe telefon parola/retea, daca nu merge nici asa refa reteaua cu atentie