| AlecsRo a întrebat:

Salutare,azi am achizitionat de la Vodafone un LG optimus l7.
am facut setarile pentru internet, am avut 150mb.
dupa ce i-am consumat am vrut sa ma conectez la reteaua proprie de wireless. ma conectez,imi apare pe telefon ca sunt conectat, dar cand intru pe internet, netul nu merge.
ce as putea sa fac? ceva setari de care nu stiu? va rog sa ma ajutati

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Înainte de a te conecta la reţeaua wi-fi să-ţi închizi conexiunea 3G.

Apoi activezi wi-fi şi te conectezi la reţeaua din casă.

| AlecsRo explică (pentru bursuc001):

Te rog frumos spune-mi cum scot 3g-ul.
te rog sa nu razi. este primul smart-phone si nu ma descurc

| bursuc001 a răspuns (pentru AlecsRo):

Acum am descărcat Manualul telefonului : văd că la acest model NU se poate dezactiva ( închide/deschide ) conexiunea 3G, deoarece este setat să intre AUTOMAT pe conexiune wi-fi dacă este activată.

Deci, TREBUIE să fi atent să fie activată conexiunea wi-fi, daă e dezactivată atunci telefonul încearcă să intre pe net cu 3G-ul şi poate de aceea nu merge netul.

Pentru detalii privind setările de wi-fi vezi Manualul ( 56-57 ) pe care-l poţi descărca de la linkul OFICIAL :

http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-LGP700 ( secţiunea "Manuale si documente" )

Toate cele bune.

| TheMargean a răspuns:

Dezactiveaza, si activeaza din nou wi-fi!

| AlecsRo explică (pentru TheMargean):

Fi mai explicit te rog.