| Iunix a întrebat:

Ştiți vreo facultate din Bucureşti / Ploieşti / Târgovişte de unde poți să ieşi programator cu diplomă, adică facultăți din IT fără taxă de şcolarizare? Sau cu o taxă mai mică? Una la care se poate plătii taxa în mai multe rate?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai ditamai facultatea de Informatica la Universitatea din Bucuresti
si ditamai facultatea de Automatica si Calculatoare la Politehnica Bucuresti

| sofisis a răspuns:

Plus Cibernetica de la ASE. Nu iti scrie pe diploma progamator dar este recunoscuta oriunde.

| Florentina_Alexandra_2002 a răspuns:

În Timișoara e facultate de robitică.

| suntserios a răspuns (pentru Florentina_Alexandra_2002):

Wow, serios? Si in Bucuresti nu e nicio facultate de profil IT, doar in TM