| lungu_4239 a întrebat:

Stiu ca am m-ai pus o data aceasta intrebare dar inca nu sunt lamurit. Spuneti-mi si mie toate avantajele pe care le stiti ale unor tari precum Germania, Spania, Italia fata de Romania. Va rog mult. Dau funda + vot. Sunt foarte multe avantaje.

Răspuns Câştigător
| ShowTim3 a răspuns:

Avantajul principal este civilizatia si ca celelalte tari vor si fac. La noi se fura, asta e avantajul celorlalte tari, crezi ca noi nu putem? ba da, dar nu vrea nimeni, vrem decat sa ce a lasat Ceausescu. Daca mai traia saracul pana acum eram la nivelul spaniei macar, desi nici cu el nu era bine.
PS:Italia nu mi se pare o tara cu mult mai tare decat Romania, are industria mai dezvoltata totusi si resurse mai multe, dar sunt niste nespalati parerea mea.
A da, unele tari sunt mai in fata noastra deoarece ii ajuta si resursele, Rusia de exemplu are gaze.Iar alte tari au industria mai dezvoltata, ei produc, noi cumparam, bani se duc la ei.Cum vrei sa facem bani daca nu producem? cum poti sa cumperi ceva daca nu ai bani?
Succes, sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Germania este mare fata de Romania? USA e cat Europa laughing PS:Germania nitel mai mare decat Romania, dar nu exagerat

| 5catei a răspuns:

Pai Germania este foarte marefata de Romania, Italia este capital pizzei si ale tomatelor iar spania nu prea stiu

dai funda ca eu n-am nici unasad