| Emanuel1x45 a întrebat:

Stiu ca pare sutpid dar intreb din curiozitate se pot schimba legile sau ceva in univers incat sa ne faca sa fim nemuritori sau sa creeze nu stiu ceva incat constiinta noastra sa supravietuiasca mortii fizice? repet stiu ca pare o tampenie dar sunt curios si de parerea dvstra!

8 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Faptul ca tu iti poti imagina asta indica existenta a ceva in sensul acesta, Peste tot in jurul noastru exista o continuitate, o schimbare ce pare a fi o constanta in modul de desfasurare a vietii in aceasta dimensiune.
Ideea nemuririi este un pic neinteleasa, nimeni nu isi doreste sau ar vrea nemurire cu adevarat, adica sa traisca in acelasi corp pentru totdeauna, n-are sens, de ce ai face chestia asta?
Supravietuieasca nu ar fi termenu potrivit dupa parerea mea, as zice schimbare; daca esti atent in momentul in care dormi tu esti detasat de corp ai cu totul o alta experienta intr-un alt plan dimensional la fel de real ca experienta ta in corpul fizic.

| RAY a răspuns:

Sper ca nu, cancerul naturi este omul

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Emanuel1x45):

Astept sansa sa extermin specia umanitatea si tu imi vb de nemurire

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Emanuel1x45):

Las ca nu e nimic in fine

Răspuns utilizator avertizat
| Ionute2018 a răspuns:

Tot ce creste moare,la fel ca toate elementele din univers si planete.apa,pământ, oameni, animale, planete, plante etc mor si se termina.este imposibil sa trăiești nelimitat din păcate si sa ramai si tânăr daca se poate laughing tot ce începe se si termina mai pe scurt.dar privește partea buna:universul renaște alte chestii, este posibil sa trăiești mai multe vieți fara sa fi conștient.pare destul de ciudat dar cam asa stau lucrurile. sfatul meu e sa iti trăiești viata pe care o ai pentru ca nu vei mai stii ce amintiri ai facut inainte si ce vei face dupa.e bine sa pe pui cap la cap pe toate frate. sper ca te-am lamurit