| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din spania vreau sa stiu daca fac o imputernicire la cineva din romania sa-mi scoata banii din banca se poate?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se poate prin notariat, trebuie sa ai toate datele persoanei pe numele carei este imputernicirea.

| cristinela a răspuns:

Trebuie sa intrebi la banca la care ai tu cont, cel mai bine.Astia se schimba dupa cum bate vantul.Vezi ca poate vor cu apostilla, sau fara...nu cred ca vrei sa dai bani aiurea pe ea si sa nu fie buna.

| octavianpas a răspuns:

Da se poate cu procura scoasa de la notariat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija cui faci procura. Se poate, la notar.

| mariaaa a răspuns:

Pai cred ca se poate... pentru ca bunica mea e imputernicita de tusa mea sa i scoata pensia deoarece tusa mea sta pe timp de iarna in spania! sper ca ti-am fost de ajutor...nu uita de fundita!big grin