| nobody_7406 a întrebat:

Sunt in ultimul an la liceu, la sectia filologie. Vreau sa merg mai departe la Facultatea de medicina. Stiu, nicio legatura cu ce am facut pana acum in scoala dar ma atrage foarte mult. As dori pareri de la studenti ai acestei facultati. m-am informat o gramada de pe internet dar vreau sa stiu in ce ma bag, cam ce inseamna? De ce anume ai nevoie pentru a reusi in acest domeniu?

7 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Pentru a putea intra la facultate dai admitere din biologie si/sau chimie organica, depinde de facultate.Pentru medicina generala dai admitere din biologia de a 11-a(anatomia si fiziologia omului) pe care tu la filo nu cred ca ai studiat-o amanuntit si/sau chimie organica.Pentru mai multe detalii despre materia necesara cauta pe site-ul facultatii la care vrei sa te inscri, banuiesc ca fiecare facultate isi face admiterea cum vrea, nu e universal.

| sorinL1 a răspuns:

De asta se more in spitale. Toti medicii sunt la baza filologi.

| negru30 a răspuns:

Daca iti place medicina Doamne ajuta

| faaalyoana a răspuns:

Medicina este f grea...dar daca iti place sa inveti nu o sa fie greu...

| nobody_7406 explică:

@sorinL1 se moare in spitale din alte cauze, crede-ma. oi fi eu filoloaga, dar sunt dispusa sa invat si sa devin cea mai buna pentru ca-mi doresc prea tare.

| nobody_7406 explică:

Da, mersi de informatie. foarte de ajutor mi-a fost laughing

| Alexandra_Stoica_1993 a răspuns:

Daca iti doresti asta foarte mult o sa reusesti indiferent la ce liceu ai fost....si oameni buni, haideti sa nu vb despre cauza mortii in spitale....nu cred ca suntem in masura! oricum succes!