| danyxd1603 a întrebat:

Știți vreo modalitate de a câștiga bani online? Dau funda

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

O metoda de a face bani online este sa faci freelancing...joburi potrivite pentru asta sunt cele din IT (programare), graphic design, editare video, consultant marketing (cred). Oricum, trebuie sa fii foarte ambitios si sa fii destul de bun in domeniu. Deci, implica automat si o perioada de pregatire, in care nu vei castiga nimic.
Eu am mai castigat cativa bani suplimentari pe platforme unde sunt joburi de graphic design (99designs, upwork).

Alte metode cred ca ar fi sa iti faci un canal de YouTube, sa faci un blog si atunci cand atingi un numar mai mare de vizitatori unici sa il monetizezi, sau sa vinzi fotografii sau alte chestii digitale pe diferite site-uri. Oricum, indiferent de metoda aleasa, trebuie sa muncesti destul de mult la inceput fara sa castigi ceva (sau vei castiga foarte putin), dar in timp, daca mentii un ritm constant si esti bun in ceea ce faci, vin si banii.

Din pacate nu pot sa iti dau exemple despre cat de mult poti castiga, deoarece eu nu am reusit sa castig foarte mult din online (ce-i drept, nici nu m-am tinut serios de treaba), dar cu siguranta bani poti face (macar un venit suplimentar mai micut).

| danyxd1603 explică (pentru iulianr):

Multumesc mult pentru raspuns

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Videochat.

| CreativeQadas a răspuns:

Scratch Day.
e pe telefon

| danydany399 a răspuns:

Poti face bani reali rezolvand taskuri. Iti faci cont de pe urmatorul link si te apuci de treaba. http://www.viespar.ro/? reff=d727dbcba5e7f29cb68ab4942c9b5747
La 50 de dolari poti scoate suma pe card. Totul e pe bune si real, e un site cu numeroase recomandari, puteti cauta chiar si pe google si yt.
Recomand sa intrati intre orele 7 si 11 dimineata pentru ca atunci sunt cele mai multe taskuri. 10 taskuri reprezinta undeva la un dolar si un pic, sut super simplu de facut, cam 2-3 minute fiecare. Plus primeste 5 dolari la logare bonus.