| Snoopy001 a întrebat:

TPU, cineva mi-a furat telefonul acum o ora si acum 3 minute s-a conectat la facebook ( l-am urmarit pe PC ) imediat dupa ce s-a connectat a primit un mesaj de la mine si s-a deconectat. Cum as putea da de el avand in vedere ca a folosit conturile mele google, facebook, youtube de pe wifi-ul lui?

6 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Intri pe facebook si la setari va aparea o sectiune cu dispozitivele de pe care te-ai logat. Lasi mouse-ul pe browserele si ip-urile ce iti apar si iti va da locatia aproximativa.

| stefanvladvlad a răspuns:

Pai suna la politie
si schimba-ti parola la fb rapid! inainte sa o faca el!
FUNDA!

| TuTuOfficial a răspuns:

Nu prea poti il dai la politie da ce crezi ca fac ei ca numa daca ai noroc...

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Daca te duci la politie sau la un profesionist poate sa il localizeze prin radar

| KodrutZ a răspuns (pentru cccccclowerrrrrrrrrr):

Foaaaaarte inteligent. NU.
@LauRenTiuLaur01: Teoretic, ar trebui sa te ajute politia. Practic, nu or sa faca mare lucru, decit daca ai noroc sa dai peste niste politai dezghetati si foarte de treaaba, fie sa ai pile. Localizarea se poate face, insa la valoarea unui telefon, e nevoie de citamai desfasurarea de forte care nu e considerata de nimeni sa merite. Daca stii IMEI-ul ai putea macar sa te duci sa vorbesti la politie sa iti dea un ordin ceva ca sa il trimiti mai departe la toti operatorii de telefonie ca sa il blocheze pe teritoriul tarii. Practic, ala de l-a furat sau cine il cumpara de la el o sa aiba un telefon care va putea fi folosit doar ca mini-tableta pe WiFi si atit.

| Snoopy001 explică (pentru KodrutZ):

Solved. Mi-am cumparat cu Htc one.Si sa zicem ca am facut un cadou de craciun la un hot bulangiu'. Data viitoare o sa fiu mai atent si este cumparat din Anglia deci blocheaza doar pe teritoriul Angliei.