| Carolina1972 a întrebat:

TPU! De ce frigiderul lasă apa? Și se dezghețată și îngheață iarăși singur? Deja m-am saturat sa tot adun apa! Ce pot sa fac? Multumesc!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E stricat compresorul!

| sierra1 a răspuns:

Garniturile de etanșeizare sunt intacte?

| relian a răspuns:

So fi infundat pe acolo pe unde ar trebui sa se dreneze apa. Oricum tu singura nu poti rezolva,trebuiesc desfacute ceva plastice prin interior, suflat pe acolo, curata etc.
Nu stiu ce frigider ai de spu ca ingheata, adica tu vezi gheata in frigider?
Daca vezi inseamna ca ai unul f vechi, la alea puteai vedea gheata.

| NLS a răspuns:

Fie a pierdut freon (nu e necesar sa se fi gaurit acele tevi subtiri prin care trece ca sa se intample asta, dar... uneori, se gauresc, datorita ruginii),
fie garniturile nu etanseaza perfect intr-o anumita zona (verifica peste tot)
fie compresorul sau termostatul sunt defecte.

| gabicoo a răspuns:

Cheamă un specialist!

| Yuoia a răspuns:

Cheama un specialist.

| CtBogdan a răspuns:

Termostat defect