| anonim_4396 a întrebat:

Frigiderul meu ingheata perfect la congelator, dar zona de frigider nu raceste, raceste decat sus putin dar jos nu. Sper sa ma fi inteles. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, verifica daca garnitura usii se inchide perfect.
In al doilea rand, daca s-a depus gheata mai groasa de 6-10 mm, trebuie dezghetat.
Trebuie verificat si pozitia termostatului.
Daca toate sunt in regula si tot nu functioneaza, trebuie chemat un frigotehnist priceput.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Citeste manualul. Daca e frigider ( nu combina ), carcasa congelatorului are niste clapete de reglaj pentru circulatia aerului. Daca nu sunt pozitionate corect nu iti circula frigul in compartimentul frigiderului.

| untu a răspuns:

Ce marca de combina frigorifica aveti?