| Eclectica a întrebat:

Trebuie sa ma duc joi sa-mi ridic noua carte de identintate (buletinul) de la circa de politie (12). Dar am uitat sa intreb daca trebuie sa ma duc cu certificatul de nastere sau altceva. Stie careva daca trebuie sa am ceva la mine? Merci

Răspuns Câştigător
| drg13 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ar trebui sa ai nimic. eu cand l-am luat nu mi-a cerut nimic. dar pentru orice eventualitate ia la tine certificatu funda?big grin

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic, tocmai ce mi l-am schimbat si eu recent.Doar ii zici numele si ti-l da,+ ca pe buletin ai poze si te recunoaste el.

| 0rlando a răspuns:

Trebuie neapărat să ai moaca la tine!

| Eclectica explică (pentru 0rlando):

O sa-ti ascult sfatu. O sa-mi iau moaca cu mine si inca pe aia a mai reusita. Da' eu ma gandeam (prost obicei, e adevarat) ca e cam stupid sa te duci si sa ridici un act de identitate numa dupa moaca. Poate ai o sora care seamana bine si ce te faci tu ca politie daca dai altcuiva actu'?! Bilet nu mi-a dat, certificatu l-am trimis acas la ai mei, de aia intrebam. Deci, ramane de vazut...
Multam!

| 0rlando a răspuns (pentru Eclectica):

Stai calmă drăguță, după cum spuneam, te întreabă numele și se uită în poză să vadă dacă ești tu, mai mult nu ai nevoie.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu trebuie sa ai nimic la tine, decat bonul pe care ti l=au dat ei cand ai predat actele si pe care scrie ziua in care trebuie sa mergi sa ridici cartea de identitate.