| Aiko1chin a întrebat:

Uhm. Hei. Am nevoie de ceva ajutor... Trebuie da trimit un pachet in moldova,nu foarte mare. Cum fac? Care sunt pașii,etc? Prin posta vreau sa l trimit, eu sunt din București. E urgent. Va rog ajutați ma

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Impachetezi intr-o cutie ce vrei sa trimiti, in functie de volum. La Expeditor treci numele si adresa ta. La Destinatar treci numele si adresa cat mai exacta a persoanei la care trimiti (localitate, judet, strada, numar, cod postal). Si duci coletul la Posta, pentru a fi livrat. Sa ai si bani la tine, pentru a plati taxele postale. Coletul se va cantari si greutatea lui va influenta tariful final.

1 răspuns: